Teken punten, lijnen en teksten van een veelhoek van Excel naar AutoCAD

Ik heb deze lijst met coördinaten in Excel. Hierin staat een X-coördinaat, een Y-coördinaat en ook een naam voor het hoekpunt. Wat ik wil, is het tekenen in AutoCAD. In dit geval gebruiken we de uitvoering van scripts vanuit een aaneengeschakelde tekst in Excel.

Een opdracht samenvoegen voor het invoegen van punten in AutoCAD

De in de grafiek, zoals die tafel, een kolom genoemd hoekpunt, dan UTM coördinaten voor kolommen X, Y.

Het eerste dat we moeten doen, is de coördinaten samenvoegen zoals de AutoCAD-opdracht ze verwacht. Om bijvoorbeeld een punt te tekenen, bezetten we: POINT coordinateX, coordinateY.

Dus wat we zullen doen is een nieuwe kolom invoegen met deze samengevoegde gegevens, in de vorm:

PUNT 374037.8,1580682.4
PUNT 374032.23,1580716.25
PUNT 374037.73,1580735.14
PUNT 374044.98,1580772.49
PUNT 374097.77,1580771.83
PUNT 374116.27,1580769.13

Om deze aaneenschakeling te doen heb ik het volgende gedaan:

  • Ik heb de cel D4 met de naam POINT gebeld,
  • Ik heb met de functie concatenate een string gemaakt die de POINT-cel bevat, daarna heb ik een spatie achtergelaten met »«, daarna heb ik cel B5 aaneengeschakeld met een tweecijferige afronding, en vervolgens heb ik de komma getekend met «,», dan heb ik aaneengeschakelde cel C5. Daarna heb ik gekopieerd voor de rest van de rijen.

Teken de punten in Excel

Ik heb de inhoud van kolom D naar een tekstbestand gekopieerd.

Om het uit te voeren, typt u SCRIPT in de opdrachtbalk en vervolgens de Enter-toets. Dat brengt de verkenner naar voren en ik zoek het bestand dat ik heb aangeroepen geofumadas.scr. Eenmaal geselecteerd, wordt de open-knop ingedrukt.

En voila, daar hebben we de hoekpunten getekend.

 

 

 

 

 

 

 

 

Als de punten niet zichtbaar zijn, is het noodzakelijk om in te zoomen op de volledige set objecten. Hiervoor schrijven we het commando Zoom, enter, Extent, enter.

Als de punten verschijnen onopvallend, wordt de PTYPE commando uitgevoerd, dan wordt de aangegeven afbeelding is geselecteerd.

De opdracht samenvoegen in Excel en de veelhoek tekenen in AutoCAD

Het tekenen van de veelhoek zal dezelfde logica zijn. met de variant dat we het PLINE-commando zullen bezetten, vervolgens de aaneengeschakelde coördinaten en ten slotte het CLOSE-commando.

PLINES
374037.8,1580682.4
374032.23,1580716.25
374037.73,1580735.14
...
374111.31,1580644.84
374094.32,1580645.98
374069.21,1580647.31
374048.83,1580655.01
SLUIT

We zullen dit script noemen geofumadas2.scr, en als we het uitvoeren, zullen we het spoor van de tekening hebben. Ik heb de gele kleur gekozen om het verschil met de rode hoekpunten op te merken.

Voeg de opdracht samen in Excel en noteer de hoekpunten in AutoCAD

Ten slotte bezetten we het annoteren van de teksten van de eerste kolom als annotaties bij elk hoekpunt. Hiervoor zullen we de opdracht op de volgende manier koppelen:

TEKST JC 374037.8,1580682.4 3 0 1

Deze opdracht vertegenwoordigt:

  • Het TEXT-commando,
  • De staat van de tekst, in dit geval gerechtvaardigd, vandaar de letter J,
  • Het centrale punt van de tekst, we kozen voor Centre, dat is waarom de letter C
  • De aaneengeschakelde coördinaat X, Y,
  • Dan de grootte van de tekst, hebben we gekozen voor 3,
  • De draaihoek, in dit geval 0,
  • Eindelijk de tekst die we hopen, dat in de eerste rij het nummer 1 zal zijn

Al gepropageerd naar de andere cellen, zal het als volgt zijn:

TEKST JC 374037.8,1580682.4 3 0 1
TEKST JC 374032.23,1580716.25 3 0 2
TEKST JC 374037.73,1580735.14 3 0 3
TEKST JC 374044.98,1580772.49 3 0 3A
TEKST JC 374097.77,1580771.83 3 0 4
TEKST JC 374116.27,1580769.13 3 0 5
TEKST JC 374127.23,1580779.64 3 0 6
...

Ik heb het gebeld geofumadas3.cdr bestand 

Ik heb groene kleur geactiveerd, om het verschil op te merken. Zodra het script is uitgevoerd, hebben we de tekst in de aangegeven grootte, precies in het midden van de coördinaat.

Download de AutoCAD-bestand gebruikt in dit voorbeeld.

Het artikel laat zien hoe de sjabloon is opgebouwd. Als u de sjabloon in Excel gebruikt, die al is gebouwd om alleen gegevens in te voeren, Je kunt het hier kopen.

Eén antwoord op "Teken punten, lijnen en teksten van een verplaatsing van Excel naar AutoCAD"

  1. Ik heb hulp nodig
    Ik moet honderden rechthoeken tekenen die mijnconcessies vertegenwoordigen, het zijn rechthoeken met middelpunt en x- en y-kanten, ik heb hulp nodig, ik heb de gegevens in Excel

Laat een reactie achter

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Ontdek hoe uw reactiegegevens worden verwerkt.